0 (216) 688 36 00
BEYİN FIRTINASI

Beyin Fırtınası Nedir?         


Beyin fırtınası yaratıcı düşünceyi destekleyen, takım çalışanlarını motive ederek kısa sürede çok fazla fikrin üretilmesine olanak sağlayan bir sürekli kalite geliştirme aracıdır. Bu teknik  Alex Osborn tarafından geliştirilmiştir.

Beyin fırtınası, tek başına veya bir grupla yapılabilir. Fikirlerin, akla gelir gelmez açığa çıkması istenir. Fikirler başta yargılanmaz ve eleştirilmez, hiçbir fikir saçma olarak değerlendirilmez, böylece kişinin tüm fikirlerini çekinmeden, aklına geldiği gibi sunması sağlanmaya çalışılır. Yargılama yapılmadığı için fikirlerin birbirini besleyeceği ve evrileceği varsayılır.

Herhangi bir uygulamayı geliştirmek, yeni ürün veya hizmetler tasarlamak, bir problemin olası nedenlerini listelemek, herhangi bir fikri  yapılandırmak vb alanlarda  kullanıyoruz.
Bu yöntem sayesinde  çok sayıda fikirler toplayabiliyor, birbirimizin fikirlerinden yararlanarak daha etkili önerilerde bulunabiliyor, oylama yöntemi ile önerilerimizin amacımıza uygunluğunu değerlendirebiliyoruz.Beyin Fırtınası Seansı nasıl yürütülür?

1. Sisteme kayıtlı herhangi bir katılımcı tarafından Beyin Fırtınası Seansı başlatılabilir.


2. Başlatılan seansın duyurusu Mesajlar bölümünde tüm katılımcıların veya herhangi 
bir gruba özel açılması durumunda grup üyelerinin göreceği şekilde yayınlanarak, katılım için davet gönderilir. 

3. Beyin fırtınasına konu olan soru veya tema hakkındaki fikirler katılımcılar tarafından en fazla 5 kelimeden oluşan cümlelerle kısaca ifade edilir.

4. Önerilen fikirler katılımcılar tarafından değerlendirilerek oylanır.

5. Oylama sırasında fikirler aldığı oy sayısına göre yukarıdan aşağıya doğru sıralanır. 

6. Gruplandırma başlıkları, seansı başlatan tarafından belirlenerek Öneri Grubu listesine kaydedilir. 

Öngörülen süre sonucunda yeterince fikir toplanıldığına kanaat getirildiğinde seansı başlatan kişi tarafından tüm öneriler gözden geçirilip, onaylanır ve sonuç bölümü doldurulduktan sonra sistem üzerinde üzere yayınlanır.

Açılan Beyin Fırtınası seanslarına katılarak değerli fikirlerinizle bir fikri bin fikre dönüştürmek için lütfen sisteme kaydolunuz.


GİRİŞ / KAYIT EKRANI Close

Lütfen kontrol ediniz !

Göster Lütfen kontrol ediniz !

Şifremi unuttum

Lütfen kontrol ediniz !

Lütfen kontrol ediniz !

Sakla Lütfen kontrol ediniz !

Şifrenizi mi unuttunuz?
Lütfen email adresinizi giriniz. Email adresinize şifrenizi göndereceğiz.

Lütfen kontrol ediniz !

Giriş ekranına dön

NarFikir Web Uygulaması Kullanım Koşulları

Bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, aşağıdaki koşulları kabul eden tüzel veya özel kişi; Kullanıcı, InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti.; InoTec olarak anılacaktır.


İş bu sözleşme InoTec tarafından sunulan NarFikir uygulamasındaki hizmetleri kapsamaktadır.

Kullanıcı NarFikir sistemine kayıt olduğu andan itibaren şu şartları kabul etmiştir:

  • Kullanıcı, NarFikir sistemi tarafından gönderilen tüm e-posta mesajlarını almayı, sistemde paylaştığı her türlü bilginin yasal şartları içerecek şeki lde herhangi bir hakaret, küfür, diğerlerini rencide edici söz, yalan beyan, politik eleştiri, gereksiz miktarda spam olarak tanımlanabilecek bilgi, şirket veya üçüncü kişilerin gizliliğini ifşa edici nitelikte bilgi, içermediğini garanti etmektedir.
  • Sisteme konulan bilginin güvenliği tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
  • Kullanıcı, diğerlerinin çalışmasını engelleyici nitelikte davranış, sistemin işlemez haline getirilmesi için düzenleme yapmak, sistemin elektronik olarak çökertilmesi gibi davranışlara girmeyecek veya kendi bilgisi dahilinde 3. Şahısların bu şekilde bir eyleme girmesini engelleyecektir.
  • InoTec; NarFikir sistemi ile Internet servis sağlayıcı kuruluşun kuralları çerçevesinde kesintisiz hizmet sunmayı garanti eder. Sistemdeki bilgilerin aylık periyotlarla periyodik olarak yedeğinin alınmasını, sistemde yapılan elektronik güvenlik önlemleri ile sistemin kötü amaçlar için kullanılmasını, bilgilerin çalınmasını engellemeye yönelik önlemler alınmasını sağlayıcı çaba sarf eder.
  • Taraflar elektronik ortamda paylaşılan bilgilerin tam güvenliğinin sağlanmasının mümkün olamayacağının bilincinde bu kullanım koşullarını ve paylaşımlarını bu çerçevede yapmayı kabul etmiştir.
  • InoTec, bu sözleşmenin sistem kullanımına yönelik maddelerine tek taraflı olarak ilave maddeler ekleyebilir.
  • InoTec tek taraflı olarak bu NarFikir web hizmetini vermeyi durdurma, kullanıcılar tarafından hizmetin alımına ait belirli bir ücret talep etme, sistemde yayınlanmak üzere reklam faaliyeti yürütme, bu sözleşmede belirtilen koşullara aykırı olarak hareket eden kullanıcıları sistemden silme haklarını saklı tutar.
  • İş bu sözleşmede belirtilmeyen hususlarda Türk Ticaret Kanunu ve diğer ilgili mevzuat geçerli olacaktır.
  • Bu sözleşmeyle ilgili yazışma kullanıcıların e-posta adresine ve InoTec’in sistemde verilen adresine yapılacaktır.
  • Anlaşmazlık halinde yetkili merci İstanbul Mahkemeleri’dir.

Bu sözleşme elektronik olarak onaylanmak sureti ile, üye kaydının yapıldığı anda yürürlüğe girmiş, kullanıcı tarafından sistem kullanıldığı ve kendi kaydını silinmediği sürece yürürlükte olacaktır.