0 (216) 688 36 00
BALIK KILÇIĞI

Balık Kılçığı Analizi Nedir?


Balık Kılçığı karşılaştığımız problemlerin sebeplerini analiz etmek için 7 ana başlık altında sıralanan konulardaki önerilerimizin toplandığı bir analiz yöntemidir. Sebep - Sonuç Analizi olarak da bilinen bu yöntemle oluşan problemlerin (Sonuç) sebepleri arasındaki ilişkiyi ortaya koyuyoruz.


Hayatımızda karşılaştığımız problemlerin sebeplerine yönelik fikir önerilerini Makine, İnsan, Yöntem, Malzeme, Çevre, Ölçme ve Yönetim  grup başlıkları altında  hızılı bir şekilde almanın etkili yöntemi olarak kullanıyoruz.

Nasıl Yürütülür?

1. Herhangi bir katılımcı tarafından yeni seans açılır. Seans açan kişi aynı zamanda seansın yöneticisidir.
2. Seansı başlatan kişi tarafından  seansa katılması için duyuru yapılır.
3. Seans duyurusunu  gören katılımcılar duyuruya tıklayarak veya  Balık Kılçığı Seanslarını görüntüleyerek, açık seanslardaki konularla ilgili fikirlerini yazmaya başlarlar. Fikiri önerisini yazan kişi aynı zamanda bu fikir önerisini hangi grup başlığı altında yazdığını seçer.
4. Seans yöneticisi yeterince fikir topladığına kanaat getirdiğinde, gelen önerileri analiz edip Sonuç bölümünü doldurarak, elde edilen önerileri ve sonucu sistem üzerinden duyurur.

Açılan Balık Kılçığı seanslarına katılarak değerli fikirlerinizle bir fikri bin fikre dönüştürmek için lütfen sisteme kaydolunuz.

GİRİŞ / KAYIT EKRANI Close

Lütfen kontrol ediniz !

Göster Lütfen kontrol ediniz !

Şifremi unuttum

Lütfen kontrol ediniz !

Lütfen kontrol ediniz !

Sakla Lütfen kontrol ediniz !

Şifrenizi mi unuttunuz?
Lütfen email adresinizi giriniz. Email adresinize şifrenizi göndereceğiz.

Lütfen kontrol ediniz !

Giriş ekranına dön

NarFikir Web Uygulaması Kullanım Koşulları

Bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, aşağıdaki koşulları kabul eden tüzel veya özel kişi; Kullanıcı, InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti.; InoTec olarak anılacaktır.


İş bu sözleşme InoTec tarafından sunulan NarFikir uygulamasındaki hizmetleri kapsamaktadır.

Kullanıcı NarFikir sistemine kayıt olduğu andan itibaren şu şartları kabul etmiştir:

  • Kullanıcı, NarFikir sistemi tarafından gönderilen tüm e-posta mesajlarını almayı, sistemde paylaştığı her türlü bilginin yasal şartları içerecek şeki lde herhangi bir hakaret, küfür, diğerlerini rencide edici söz, yalan beyan, politik eleştiri, gereksiz miktarda spam olarak tanımlanabilecek bilgi, şirket veya üçüncü kişilerin gizliliğini ifşa edici nitelikte bilgi, içermediğini garanti etmektedir.
  • Sisteme konulan bilginin güvenliği tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
  • Kullanıcı, diğerlerinin çalışmasını engelleyici nitelikte davranış, sistemin işlemez haline getirilmesi için düzenleme yapmak, sistemin elektronik olarak çökertilmesi gibi davranışlara girmeyecek veya kendi bilgisi dahilinde 3. Şahısların bu şekilde bir eyleme girmesini engelleyecektir.
  • InoTec; NarFikir sistemi ile Internet servis sağlayıcı kuruluşun kuralları çerçevesinde kesintisiz hizmet sunmayı garanti eder. Sistemdeki bilgilerin aylık periyotlarla periyodik olarak yedeğinin alınmasını, sistemde yapılan elektronik güvenlik önlemleri ile sistemin kötü amaçlar için kullanılmasını, bilgilerin çalınmasını engellemeye yönelik önlemler alınmasını sağlayıcı çaba sarf eder.
  • Taraflar elektronik ortamda paylaşılan bilgilerin tam güvenliğinin sağlanmasının mümkün olamayacağının bilincinde bu kullanım koşullarını ve paylaşımlarını bu çerçevede yapmayı kabul etmiştir.
  • InoTec, bu sözleşmenin sistem kullanımına yönelik maddelerine tek taraflı olarak ilave maddeler ekleyebilir.
  • InoTec tek taraflı olarak bu NarFikir web hizmetini vermeyi durdurma, kullanıcılar tarafından hizmetin alımına ait belirli bir ücret talep etme, sistemde yayınlanmak üzere reklam faaliyeti yürütme, bu sözleşmede belirtilen koşullara aykırı olarak hareket eden kullanıcıları sistemden silme haklarını saklı tutar.
  • İş bu sözleşmede belirtilmeyen hususlarda Türk Ticaret Kanunu ve diğer ilgili mevzuat geçerli olacaktır.
  • Bu sözleşmeyle ilgili yazışma kullanıcıların e-posta adresine ve InoTec’in sistemde verilen adresine yapılacaktır.
  • Anlaşmazlık halinde yetkili merci İstanbul Mahkemeleri’dir.

Bu sözleşme elektronik olarak onaylanmak sureti ile, üye kaydının yapıldığı anda yürürlüğe girmiş, kullanıcı tarafından sistem kullanıldığı ve kendi kaydını silinmediği sürece yürürlükte olacaktır.