0 (216) 688 36 00
DELPHİ ANALİZİ

Delphi Analizi Nedir?

Delphi Analizi üzerinde çalışılacak konuda uzmanların görüşünü almak için kullanılan ve uzmanların kimliği seans yöneticisi de dahil herkesten gizlenen bir fikir alma ve zenginleştirme tekniğidir.


Delphi Analizi Nedir, Nasıl yürütülür?

Çok sayıda konuda uzmanların görüşlerini objektif olarak öğrenmeye ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Beyin Fırtınası Tekniğinden farklı olarak Delphi Analizi Tekniği ile uzamanların birbirlerinden etkilenmeden görüşlerini alabiliyor, değerlendirebiliyor ve bir sonuca ulaşabiliyoruz.

Delphi Analizini şu şekilde yürütüyoruz:

1. Analizi başlatan kişi seansın yöneticisi olarak fikir alınacak konuyla ilgili öneri alınacak uzmanları seçerek seans duyurusu yapar. Seans açabilmek için en az 3 uzman seçilmelidir. Aksi halde seans başlatılamaz. 

2. Seansa davet eden kişiler sisteme girdiklerinde kendi sayfalarında seans duyurusunu görebilirken, davet edilmeyen kullanıcılar görüntüleyemez. Seansı açan kullanıcının fikirleri görebilmesi için davet edilen uzmanların en az üçünün görüş girmiş olması gerekir.

3. Seansa fikirleri ile katkıda bulunan uzmanlar diğer kişilerin önerilerini görmeden kendi önerilerini sıralarlar.

4. Uzmanlardan gelen öneriler seans yöneticisi tarafından anında görüntülenebilir.

5. Seans yöneticisi yeterince öneriyi topladıktan sonra üzerinde çalışılan konu ile ilgili ulaşılan sonucu değerlendir ve sisteme üzerinde duyurur.

Açılan Delphi Analizi seanslarına katılarak değerli fikirlerinizle bir fikri bin fikre dönüştürmek için lütfen sisteme kaydolunuz.


GİRİŞ / KAYIT EKRANI Close

Lütfen kontrol ediniz !

Göster Lütfen kontrol ediniz !

Şifremi unuttum

Lütfen kontrol ediniz !

Lütfen kontrol ediniz !

Sakla Lütfen kontrol ediniz !

Şifrenizi mi unuttunuz?
Lütfen email adresinizi giriniz. Email adresinize şifrenizi göndereceğiz.

Lütfen kontrol ediniz !

Giriş ekranına dön

NarFikir Web Uygulaması Kullanım Koşulları

Bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, aşağıdaki koşulları kabul eden tüzel veya özel kişi; Kullanıcı, InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti.; InoTec olarak anılacaktır.


İş bu sözleşme InoTec tarafından sunulan NarFikir uygulamasındaki hizmetleri kapsamaktadır.

Kullanıcı NarFikir sistemine kayıt olduğu andan itibaren şu şartları kabul etmiştir:

  • Kullanıcı, NarFikir sistemi tarafından gönderilen tüm e-posta mesajlarını almayı, sistemde paylaştığı her türlü bilginin yasal şartları içerecek şeki lde herhangi bir hakaret, küfür, diğerlerini rencide edici söz, yalan beyan, politik eleştiri, gereksiz miktarda spam olarak tanımlanabilecek bilgi, şirket veya üçüncü kişilerin gizliliğini ifşa edici nitelikte bilgi, içermediğini garanti etmektedir.
  • Sisteme konulan bilginin güvenliği tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
  • Kullanıcı, diğerlerinin çalışmasını engelleyici nitelikte davranış, sistemin işlemez haline getirilmesi için düzenleme yapmak, sistemin elektronik olarak çökertilmesi gibi davranışlara girmeyecek veya kendi bilgisi dahilinde 3. Şahısların bu şekilde bir eyleme girmesini engelleyecektir.
  • InoTec; NarFikir sistemi ile Internet servis sağlayıcı kuruluşun kuralları çerçevesinde kesintisiz hizmet sunmayı garanti eder. Sistemdeki bilgilerin aylık periyotlarla periyodik olarak yedeğinin alınmasını, sistemde yapılan elektronik güvenlik önlemleri ile sistemin kötü amaçlar için kullanılmasını, bilgilerin çalınmasını engellemeye yönelik önlemler alınmasını sağlayıcı çaba sarf eder.
  • Taraflar elektronik ortamda paylaşılan bilgilerin tam güvenliğinin sağlanmasının mümkün olamayacağının bilincinde bu kullanım koşullarını ve paylaşımlarını bu çerçevede yapmayı kabul etmiştir.
  • InoTec, bu sözleşmenin sistem kullanımına yönelik maddelerine tek taraflı olarak ilave maddeler ekleyebilir.
  • InoTec tek taraflı olarak bu NarFikir web hizmetini vermeyi durdurma, kullanıcılar tarafından hizmetin alımına ait belirli bir ücret talep etme, sistemde yayınlanmak üzere reklam faaliyeti yürütme, bu sözleşmede belirtilen koşullara aykırı olarak hareket eden kullanıcıları sistemden silme haklarını saklı tutar.
  • İş bu sözleşmede belirtilmeyen hususlarda Türk Ticaret Kanunu ve diğer ilgili mevzuat geçerli olacaktır.
  • Bu sözleşmeyle ilgili yazışma kullanıcıların e-posta adresine ve InoTec’in sistemde verilen adresine yapılacaktır.
  • Anlaşmazlık halinde yetkili merci İstanbul Mahkemeleri’dir.

Bu sözleşme elektronik olarak onaylanmak sureti ile, üye kaydının yapıldığı anda yürürlüğe girmiş, kullanıcı tarafından sistem kullanıldığı ve kendi kaydını silinmediği sürece yürürlükte olacaktır.